Budowa bezpiecznych sieci WLAN

Powszechna dostępność tanich urządzeń umożliwiających łatwą budowę sieci WiFi oraz brak konieczności żmudnej budowy dodatkowej infrastruktury sieciowej (okablowanie, przełączniki itd.) powoduje niezwykły wzrost popularności tego typu rozwiązań.

Niestety „łatwy” nie znaczy bezpieczny! Z analizy szeregu badań wykonanych przez niezależne instytucje na całym świecie wynika, że zdecydowana większość sieci bezprzewodowych nie jest zabezpieczona wcale lub też ich poziom bezpieczeństwa jest bardzo niski.

Utarło się nawet przekonanie, że sieć bezprzewodowa, z samej swej natury, musi być o wiele mniej bezpieczna niż tradycyjna sieć LAN wykorzystująca jako medium takie czy inne okablowanie. Nie jest to prawdą!

Budując sieć bezprzewodową wykorzystujemy nie tylko sprawdzone rozwiązania sprzętowe i programowe, ale również nasze wieloletnie doświadczenia z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych. W efekcie otrzymujemy kompleksowe rozwiązanie, któremu możecie Państwo zaufać!

W każdym przypadku, projektując rozwiązanie dla Państwa unikamy stosowania schematów – do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, co w efekcie gwarantuje Państwu stuprocentowe zadowolenie z przygotowanego przez nas – specjalnie dla Państwa – rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy do składania zapytań ofertowych!